Muchacha de la casa de los vecinos

psáno v pátek 23. 8.
Dneska jsem byla s dítětem na procházce okolo domu. Pozdravili jsme ženu, kterou jsem sto procentně někde viděla, ale nemám tušení kde. Ona mě ale nepoznala, takže je to asi jen další problém v mém špatném poznávání tváří. Dále jsme pozdravili její rodinu a potom jsme šlí dolů k lesu. Dítě řeklo, že mi představí ještě někoho. Byla to hodně snědá paní s černými vlasy, kterou bych zařadila místo mezi Španěly mezi latinskoamerické čistokrevné indiany. Ve Španělsku se toho ale najde hodně, tak jsem se jí neptala.
Dítě se s ní začalo hned bavit. My jsme se pozdravily a pak jsme se daly do řeči. Řekly jsme si s kým bydlíme, jak jsme tu dlouho, jak se nám tu líbí a tak. Paní mi vykala, tak jsem se lekla a také jsem jí začala vykat. Řekla mi, že tu je s jednou rodinou, která tu bydlí v tom domě. Už jsem se s nimi taky bavila. Jsou to 3 generace, kde všichni jsou moc sympatičtí, umí anglicky, studují a mám je celkem ráda. Paní ale říkala, že se k ní chovají špatně.
Vytáhla jsem ji také na procházku, protože říkala, že to tu nezná a vždycky je jen v prostředí domu. Nakonec jsem z ní vytáhla, že je tu také na měsíc a že už se moc těší domů. Pracuje celé dny a nemá ani den volna. Vaří a uklízí a nikdy ji nevytáhnou někam ven.
Pak mi vyprávěla o své rodině. Ve Španělsku žije 11 let s manželem a se synem, kterému je teď 16 a půjde na VŠ. Přijela z Ekvádoru, kde se měli špatně a neměli práci. Poté, co sem přijeli, šlo Španělsko dolů a Ekvádor nahoru, jenže teď už nemají peníze na to se vrátit. Měla dlouho práci jako vychovatelka, ale pak už bylo dítě velké. Teď má 6 hodin s nějakou slečnou, která je prý fajn, ale to má jen během školního roku. A teď – jak jsou prázdniny – si našla tuto práci, kde jí dají celkem hodně peněz, ale po druhé by to už nepraktikovala kvůli špatnému zacházení. Za měsíc práce každý den cca. 14 hodin (dost nelegální) dostane 700 eur, což je 17 500.
Moje rodina si stěžuje, že má málo peněz. Mají auto, byt v Madridu, kde bydlí, letní domeček, kde jsou teď celé prázdniny, loďku, další byt v Jávee, který pronajímají a budou ho asi prodávat. K tomu jsem tu já na měsíc jako au-pair, kterou si nemohli dovolit, ale nakonec jim mě zaplatila matčina matka. A dítě mi pořád brečí, že mají málo peněz.

Matka je teď bez práce a otec pracuje podniká. Vypadá to, že byli ze zámožné rodiny, ale teď v době krize se to zhoršuje.

Myslím, že takhle to budou mít asi všichni ti, co byli bohatší a ti, co nebyli, mají teď větší problémy a nechají se zotročit jako paní z Ekvádoru.

3 komentáře: „Muchacha de la casa de los vecinos

  1. ještě musíš říct, jak vysoká je tam mzda, aby bylo s čím porovnat… ve francii je minimální mzda (tj. našich 8500kč) 1000 EUR (25 000kč), a ve španělsku je to tuším o něco nižší, takže tahle paní maká jak mourovatá a má za to strašně málo peněz (jako kdybychom my jim dávali třeba 7000). je to fakt strašný, až budu mít někdy čas, nastuduju španělský pracovní právo a pobleju se.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.