To’o es muy chulo

psáno v pátek 23. 08. 13
 • Horchata je z Valencie. Lhala jsem vám, když jsem říkala, že je z Mexika.
 • Zažila jsem tu „día de limpieza“, což znamená „den úklidu“. Každý z dospělých měl na starosti jeden pokoj. Vzal se takovým papírovým ubrouskem a potom ještě morkou věcí. Museli jsme utřít naprosto všechno. I rámy obrazů. I dveře. Na každou věc byl jiný přípravek a otec to pak vzal ještě vysavačem. Dělali jsme ve třech celý byt asi 4 hodiny. Otec je totiž úchylný na úklid. Ke dvacetinám dostal vysavač a byl ten nejšťastnější muž na světě. Když jsem se vrátila z Valencie, řekl mi vítězoslavně „Máš už čistou koupelnu a vyluxoval jsem ti v pokoji!“. Já nevěděla, co na to říct. Nevěděla jsem, jestli mám být ráda, nebo jestli to byla narážka na to, že jsem tam měla bordel. Matka viděla mé překvapení a tak řekla „No, to musíš být, Karol, hrozně šťastná. To je sen každého, haha.“ Když se matka s otcem potkali, musela se matka česat venku z domu. Otec nikdy nebyl na tobogánech kvůli otázce hygieny a když jsem dala tašku z pláže na kuchyňskou linku, málem to s ním seklo.
 • Otec má zeď plnou trofejí z plachtění.
 • Uklízela jsem v kuchyni nůžky a dala jsem je do takového plastového pouzdra stejné barvy, které leželo ve stejném šuplíku. Udělala jsem to tak 2x a potom přišla matka a řekla mi, že to není pouzdro. Že je to loupač česneku.
 • Bratr sestry pracuje jako hráč pokeru. Za to si koupili auto, dům…
 • Jednou jsem si chtěla ke snídani udělat toust s medem. Všimla jsem si totiž, že to vždycky jí otec. Našla jsem si tu nádobu, ve které je med, ochutnala jsem ho na špičce nože a skoro zvracela. Nebyl to totiž med. Bylo to Mermite, což se tradičně snídá v Anglii a chutná to jako sos na grilování. Ne, ne, ne, ne, ne, ne, už nikdy víc.
 • Dočetla jsem Harryho Pottera. Kdo by u prvního dílu čekal, že se z toho stane takováhle hororová knížka. Sestra mi říkala, že francouzsky se řekne kouzelná hůlka „baguette magique“. Heheh.
 • Vařila jsem španělskou tortillu. A byla výborná! Doma si ji nacvičím a pokrmím vás. Taky mám recept na gazpacho a salmorejo. A domů si přinesu Colacao, což je něco mezi grankem a klasickým kakaem. A na mléce to dělá pěnu!
 • Byla jsem na paellové soutěži lidí vlastnících lodě. Přišli jsme k přístavu, kde na zemi byl v kolečkách rozsypán písek a na tom klacky a na nich držáky na obří pánve. Vedle byly velké stoly a hromady židlí. Při vaření paelly, což měli vždycky na starosti muži (zajímavé), se na stoly dala hromada jídla a jedlo se. Kolem půl desáté se prezentovaly paelly soudcům. Celá ta velká nazdobená pánev s hotovou paellou se přinesla na jejich stůl, oni si oznámkovali a my jsme mohli začít jíst paellu. Naše reprezentace měla s sebou 5 dětí s plakáty „Vyhrajeme“, „Do toho, Rodriguez!“, ale ani tak jsme neobsadili první 3 místa. Nebo… byli jsme třetí ještě s jedním stolem, ale pak se rozhodlo pro ně. Matka říkala, že je to proto, že otce nemá jeden z těch soudců rád. Po jídle už jsem načínala třetí pivo a matka mi řekla, jestli nechci něco jiného k pití. Že je to dneska uvolněnější a můžeme na dítě koukat obě. Tak jsme si s matkou sedly a povídaly si. Sranda to byla.
 • Snědla jsem šneka. Vedle měli v paelle šneky, tak mi jednoho dali. Musel se vytáhnout z domečku. Urval se mu zadek. A zbytek se snědl. Neměl žádnou moc velkou chuť. Byl slizký. Snědla jsem ho. Ale já prostě jím asi spíš očima a pocitem než chutí… Takže bych ho zatím pro příště nezkoušela. I když… to jsem říkala s olivami taky. A kolik jsem jich do sebe včera hodila!
 • Jednoho dne se na moři objevili gigantické vlny a na souši znělo hlášení, že jsou velké vlny a že se nedoporučuje jít do vody. Když jsme se s Annou fotily u vln, pod námi nějaká paní se šnorchlem potřebovala pomoct, že už ji to táhlo a nemohla dál. Tak tam nějaký pán za ní skočil a vytáhl.
 • Au-pairku ze Slovenska kousla medúza a zachraňovali ji plážoví plavčíci. Asi se taky nechám žahnout… Kdybyste je viděli!!! Óóóó…
 • Někdo říkal, že když se děti narodí, jsou jako čistý papír a potom se formují tím, jak se k nim svět chová. Už jsem viděla hodně dětí a každé je úplně naprosto jiné a to už od narození. Takže možnost „tabula rasa“ odsuzuji.
 • Řekla jsem, že dám nádobí do „lavatrastes“ a rodina se mi smála. Prý že to v životě neslyšeli a že je to divné. Zblbli mě tak, že jsem si vůbec nebyla jistá, kde jsem to vzala. Pak jsem se ale zeptala otce matky, který žil dlouho v Mexiku, a „traste“ je nádobí! Takže to mám z mexičtiny…
 • Anet! Viděla jsem reklamu na džus! Hlavní slogan je „disfruta la fruta“ a je to podobný typ relkamy jako „Dónde está la pulpa?“
 • V opilosti mi matka říkala, že mě má dítě rádo. Ale že nemá rádo, když mu rozkazuju, protože na to není zvyklé. Je zvyklé mít lidi na rozkazování a lidi na hraní. A že u mě má obojí a je zmaten. Což je možné.
 • Minulý rok jsem počítala dny, když už konečně budu doma. A když se to přiblížilo, vůbec jsem se domů netěšila, strašně mě to štvalo, nenáviděla jsem všechny vás a nenáviděla jsem všechno české. Teď už to přišlo brzo. Kdybych nezačínala novou školu, na kterou se tolik těším, tak bych domů nechtěla! Všichni smrdíte! Fuj. Ale neberte si to osobně. To zase přejde.
 • Zapomněla jsem, že když byla ta paellová soutěž, otec celou dobu pil a potom řídil. Co si budeme povídat, mami, otci nemůžu říct „To ses asi posral! Půjdu domů pěšky!“
 • Mám strašně pěkného souseda.
 • Dosáhla jsem svého pigmentového maxima. Už nemůžu být černější.
 • Viděla jsem Žhavé výstřely v originálu. Neuvěřilná věc! Doporučuji. Najednou zjistíte, že některé věci i dávají smysl.
 • Něk
  dy ty jazyky překvapí… Česky je Šmoula. Španělsky [pitufo], což je pořád ještě trochu hezké. Anglicky [smrf], což už na šmoulu moc nevypadá. A nakonec přijde francouzština se svým gestapáckým [štrumf].
See you!

3 komentáře: „To’o es muy chulo

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.