Xábia

psáno ve čtvrtek 29. 08. 13
 • Dítě mě opravuje ve španělštině.
 • Měla jsem fondue se sýrem. Namáčeli jsme chleba. Když dítě řeklo, že mu to nechutná, otec řekl, ať to nejí a nalil tam víno. Říkali mi, že si někdy uděláme fondue i s masem. Nahřívá se olej a maso si každý opeče na své špejli a pak namočí v salse.
 • Jakmile se Jávea dozvěděla, že nám zbývá už jen týden prázdnin a potom se vracíme do Madridu, rozhodla se pro překvapení. Už třetí den nám tu prší. Zažila jsem bouřku, při které se palmy před naším domem ohýbaly a moji rodiče si přáli, ať spadnou, při čemž dítě protestovalo, že si přeci nikdo nemůže přát, ať umře nějaká živá bytost – v tomto případě strom. Blesky nad mořem jsou nádherná záležitost. Včera jsme byli několikrát bez elektriky. Najednou člověk zjistí, že je na elektriku úplně všechno a že bez ní nemůže dělat nic.
 • Rodiče pak ukazovali fotky, mezi kterými byla i bouřka asi před pěti lety. Ne bouřka… čtyři dny pršelo, pak přišel silný vítr a vymlátil hromadu stromů a pozničil dům. Jeden strom měl kořeny pod schody našeho domu. Strom spadl, schody a všechno okolo pekelně zdevastoval. Teď už zase chčije.
 • Otec je extrémně čistotný. První den deště jsme se vraceli z kamarádového domu. Šli jsme kousek po chodníku. Najednou kolem nás prosvištěl taxík a celé nás ohodil. Otec za ním zařval HIJO DE PUTA, potom říkal, že si pro něj dojede a zmlátí ho a nakonec separoval oblečení, co měl na sobě a skoro se muselo desinfikovat. My samozřejmě také. Teď nesmíme vycházet ven, protože bychom se namočili a zašpinili dům.
 • Včera jsme chytali kraby. Je krab a rak to samé? Já jsem se jich bála. Ale pak jsem si na jednoho sáhla. A jednoho gigantického jsem chytila do ruky. A vyfotila jsem se s ním!
 • Koupala jsem se v moří s dítětem, když byla vyvěšená žlutá vlajka, která znamená „Dávejte si pozor na vlny nebo radši ani nevstupujte do moře“. Chvíli to byla celkem sranda. Pak se mi dítě několikrát utopilo a než přišla mega vlna, vzala jsem ho do náruče a běžela jsem proti proudu po kamenech. To by člověk neřekl, jak se může vyhecovat, když má v rukou život dítěte. Legrace.
 • Měli jsme sardinky. Měli jsme jich asi 40. Koukali na mě z tácu. Otec nejí ryby a ještě k tomu byl celou dobu nervózní, protože sardinky nechávají zápach, který byl v celém domě. Fakt se s ním nasmějete. Při tomto obědě se otcovi rodiče a ostatní bavili celou dobu o tom, jak se co čistí, kdo jak co čistí, jak se to čistí nejlépe a že otec nevyčistil dobře gril. Klasicky se přeřválali, mluvili jeden přes druhého a skákali si do řeči. Kdo by nerozuměl španělsky, myslel by si, že se do krve hádají.
 • Byla jsem se Slovinkou večer na pláži. Chtěly jsme něco popít, ale nevěděly kam a co. Bylo pár minut před desátou a my stály před jedním barem nad mořem, koukaly jsme na „Happy hours“, které byly do devíti hodin a přemýšlely, kolik asi bude hodin. Do toho přišel pán a ptal se, co děláme. Odpověděly jsme, že přemýšlíme, kolik je. A pán řekl, že pro takové pěkné slečny jako jsme my může udělat happy hours klidně i teď. Daly jsme pims, což bylo něco… těžko říct co. Pán si s námi povídal, pozval nás asi na 2 panáky jahodové vodky a 1 panáka věci, které říkali lolipop, která opravdu chutnala jako lízátko. Potom jsme dostaly ještě 2 sangríi… Pán nás zavedl do zákulisí baru, ukázal nám prostory, vyprávěl o svém životě, pustil nám oblíbené písničky a také videoklipy, které udělal on. Pak si vzal několik lahví alkoholu, položil si je do řady na stůl a do rytmu do nich mlátil, což znělo moc hezky. Za fakt hodně alkoholu jsme daly 5 euro, což je 125 korun. Miluju být holčička!
 • Byla jsem ještě na větší lodi, kde byla elektřina, 2 záchody, televize lednice, sofá… Fííí.
 • Nevím, jak zvládnu časový posun, až se budu vracet zpět do Čech. I když to nebude tak drastické o prázdninách… Kdybych šla hned do školy a vstávala v 6, byla bych posunutá o 5 hodin. Protože jsem teď zvyklá jít spát ve 2 v noci a vzbudit se kolem jedenácté. Ať žijou prázdniny!
 • Jednoho dne jsem si udělala procházku z naší hory, kde bydlíme, dolů k moři. Byla jsem v žabkách, takže čas od času trošku obtížné, ale za pár minut jsem byla dole a za větší pár minut nahoře. Nádhera…
 • Mami, v mém pokojíčku sundám ze zdni 2 takové ty zarámované věci (nebo aspoň jednu) a místo ní dám takové to, jak tam dáš fotky. Je to v Ikee nebo tak. Druhá věc: chci přestavit kuchyň a sestry pokoj! Těším se na to! Takže až přijedu, vrhneme se na to!

 • Potkaly jsme na pláži 2 kluky. Jeden z nich hrál na prapodivné nástroje udělané z bambusů nebo věcí jim podobným. Na jeden jsme si také zkusily zahrát.
 • Umím složit skoro celou rubikovu kostku.
 • Měla jsem kebab. Nevěděla jsem, jak ho jíst. Ale nakonec jsem toho dosáhla! Byl vynikající…
 • Na svatebních hostinách se stoly čas od času označují jmény. Třeba místo stůl 3 je stůl Jarmila. Když manželé chtějí společný účet, dají si na obřadu do rukou 2 mince, které se dědí generačně. Až se někdo z vás bude vdávat, pozvěte mě, prosím!!! Já nikdy na žádné české nebyla!
 • Mám na sobě svetr a ponožky

2 komentáře: „Xábia

 1. "Miluju být holčička" 😀 😀 Normálně bych se před tím "tvým" otcem bála, abych nevypadala jako prase. Což samozřejmě nejsem, ale ve srovnání s ním, hmm..

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.