Qué noche!

psáno 30. 08. 13
Jak už jsem psala, náš poslední týden na prosluněném pobřeží městečka Jávea znepříjemnil dřívější příchod období dešťů. Začaly hromy, blesky, silný déšt a pekelný vítr. Rodiče jedné noci odešli, dítě jsem po delší době uspala, zkoukla jsem španělskou obdobu Výměny manželek, která byla neuvěřitelná, zjistila jsem, jak se dělá Bentley a kolem půl druhé se chystala spát. Pyžámko, vyčištěné zoubky, zavřené okenice a MP3 s uspávací muzikou v uších. Pršelo. A já nemohla usnout. Vysoukala jsem pseudopeřinu z postele, aby mi bylo větší teplo v domění, že lépe usnu. Začalo se zase bouřit. A já pořád nemohla usnout.
Třeba za hodinu jsem konečně usnula, ale byl to takový ten nic moc spánek, při kterém se skoro pořád probouzím. Najednou obrovská rána, já otevřela oči a zjistila jsem, že jsme zase bez elektriky. Dítě bylo vedle v pokoji a já doufala, že je v pořádku a že se neprobudilo a že se nebojí. Chtěla jsem zase usnout, ale pak jsemm si vzpomněla, že bych se možná měla pokusit nahodit světlo. Řekla jsem si, že radši budu zkoušet zase usnout. Jenže pak jsem si vzpomněla, že mám vedle sebe jedinou baterku v domě. Po delším přemlouvání jsem se ve 4 hodiny ráno zvedla a šla jsem ji dát na stůl ke vstupním dveřím.
Tam jsem ale nedošla, protože dveře byly tak nějak divně zavřeno otevřené. Šla jsem se tedy kouknout k rodičům do ložnice, jestli už se vrátili. Tam jsem ale ani nedošla, protože na mě z druhé strany mluvila matka, která mě zdravila a říkala, že se před chvílí vrátili a že je chytla bouřka i při cestě. Prý – když jeli autem – to vypadalo, jako kdyby jim na přední sklo někdo chrstal kýbly vody. Nechala jsem si baterku a šla jsem zase spát. Spát. Zase jsem nemohla usnout kvůli bleskům a hromům. Nakonec jsem nějak usnula.
Kolem osmé ráno jsem se zase probudila kvůli močovému měchýři, bouřce a řvaní venku. Nakonec jsem si ale zase ducla. Najednou mi zvonil telefon! I přes to jsem potom zase dokázala usnout, ale hned potom jsem uslyšela otevření dveří, okna a dítě, které mě upozorňovalo, že už je 11 a že se musím vzbudit.

2 komentáře: „Qué noche!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.