Un poco de jajaja

Poslední den se Slovinkou jsme se šly vykoupat do moře. Na pláži bylo špinavo, tak jsme šly kousek vedle na skály, kde byly schůdky z kamene do moře. Cestou jsme potkaly vlastníka baru, který nás pár dnů před tím zval na ty hromady věcí. Vlastník nás potkal, byl milý a povídal si s námi. Chvilku jsme plavaly, zjišťovaly jaké další slova kromě jebat a píča máme v našich řečích společné a tu jsme uslyšely hlasy, které volaly na nás. Nějací dva kluci. Pak skočili ze skály a plavali k nám. Byli z Valencie a měli patrně valencijský přízvuk, takže jsem jim rozuměla každé třetí slovo, ale blablabla a šly jsme s nimi kousek dál, poznaly jsme se s rodinou jednoho z nich, vyfotili jsme se, nandali jsme si jejich brýle do vody a ploutve a už jsme lezli po kovových schůdkách jako do bazénu do moře. Slovinka se tam před tím pěkně vymázla na těch kamenech.
Takovou hodinku jsme si tam plavali, dělali blbosti, koukali po rybách a medúzách, pak jsem se měla potopit a vzít kytku ze dna. Pro mě není potápění ani plavání problém, takže jsem zaplula dolů. Asi 20 centimetrů před dnem jsem se na chvíli zastavila a snažila se, aby mi přetlakem nepraskla hlava. Bohužel nic nepomohlo. Tak jsem se potopila ještě trochu níž, vzala kytku, vyplula a půl hodiny se tvářila jako idiot, protože mě malinko bolela hlava. Musím se naučit to vyvažovat… Šílené! Poté jsme vylezli zase po schůdkách nahoru a tentokrát jsem se vymázla já. Oděrky na ruce, šrám na chodidle, modřina na zadku a větší oděrky na koleni, které mohutně krvácely. Myla jsem si to vodou z moře. Krev byla taková světlá… jako ze zvýrazňovače!
Došla jsem k rodině, tak se ze mě dělala srandu, že mám jít za plavčíkama, aby mi to ošetřili. Oh la la…
Po pláži jsme šli na takovou drobnou pouť, kam chodí dítě. Dítě s otcem byli na trampolíně a já jim říkala, že jsem na trampolíny chodila. A oni, že mají vstupenku zdarma, jestli nechci jít. Měla jsem dost létavé šatečky… Ale pod nimi plavky. Tak jsem šla a skákala jsem tam i na kolena, což mé zranění ocenilo. Doma jsem se pro jistotu ještě do kolene bouchla o šuplík.
POZOR: Ve španělštině „trampolin“ znamená skokanský můstek do vody. A trampolína se u nich řekne „cama elastica“, což v doslovném překladu můžeme přeložit jako elastická postel. Mmm… říct „Chodila jsem na kurzy na elastickou postel“ zní divně…
Jiný den, když přestalo na chvíli pršet, jsme se šli kouknout do centra městečka. Ne, do turistické části, ale do té historické. No, městečko jak malované! Co vám budu vyprávět… U vchodových dveří jsme často viděli takové tabule, které zabraňovaly – při dešti – natečení proplouvací vody do domu.
Po návštevě puebla jsme zajeli k přístavu, kde byly hry s býky. Myslím, že býk se při hrách moc nebavil, ale aspoň si zaplaval… Hra spočívá v tom, že hodně lidí se snaží o to, aby býk spadl do moře. V moři ho poté určení lidé na loďkách chytí za rohy a odvečou ho zase nahoru. Býci jsou tak velcí! A to byli prý ještě malí… Lidé skákali do vody a zase vylézali, obecenstvo se na ně koukalo přes klec, ze které mohli volně vylézat k býkovi (což dělali jen když byl daleko), další obecenstvo sedělo nahoře na tribunách, nějací koukali z venku (my) nebo ze své lodě (my den poté).
Ten den (ten den poté) jsme totiž přijeli z obhlídky jeskyň, co byly u moře. Do jedné jsme i vpluly. A to byla ta, kde požádal otec matku o ruku. Viděli jsme milion medúz cestou, ale v jeskyni nebyla ani jedna. Tam byl jen vysoko položený poklad. Když jsme vyjížděli z jeskyně, běžela jsem na druhou stranu lodě udělat si fotku. Štrejchla jsem ale o „ochranu“ lodě, na které byly ostré mušle, takže jsem se vrátila zase krvavá. Rodina řekla, že až přijedu domů, tak mě biologická matka už nikam nepustí a řekne, že mě rodina šikanovala.
Večer jsme šli s dědou na poslední jídlo, což bylo v luxusní restauraci na pláži. Hlavní chod za 12 euro. Během večeře mi chtěli ukázat jedno video a zeptali se mě před tím, jestli znám TampaxKbalblaněco. Říkala jsem si, že asi nebude myslet tampony, tak sjem radši řekla, že ne. Matka mi začala vysvětlovat „No… když máš svoje dny… víš co, dnes například… tak si vezmeš….“ a prsty ukázala, co se s tamponem dělá.“ Řekla jsem, že rozumím a pak mi ukázali reklamu na tampony, kde jsou dvě sexy slečny na do moře a jednu sežere obrovský žralok a voda je plná krve.“ Dokoukali jsme reklamu, zasmáli jsme se a pak se mě matka zeptala „A pořád krvácíš?“ Já se na ni vyděšeně koukla a ona dodala, že tím myslela mé zranění z lodě…

3 komentáře: „Un poco de jajaja

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.