Na co chlapa? Svítit si můžeme i baterkou

Už to bude pár let, co máme doma jen jednoho zástupce mužského pohlaví. Žije se nám tu ale hezky, i když jsme si ze začátku čas od času naříkaly, že by se nám nějaký ten muž do domácnosti hodil. Kocour sice penis má, ale vzhledem k jeho křehké postavě se na moc práce využít nedá.
My – jako emancipované ženy – jsme se naučily již mnoho mužských prací jako například pověsit obraz, sestavit skříň, vylepit tapety, hnout s nábytkem, nahodit pojistky a nosit těžké nákupy.
Stejně tak jsme se naučily vypořádat se i se záležitostmi, se kterými si nevíme úplně rady. Například žárovky. Je mnoho tvarů, mnoho svítivostí, mnoho typů a musely bychom celou věcí strávit mnoho drahocenného času, který bychom mohly věnovat pečení bezlepkového koláče nebo depilování nohou.
Proto už 2 roky nesvítíme v obývacím pokoji lustrem, ale malými stojacími lampičkami. V mém pokoji jsme sice asi po čtvrt roce opravily stropní svítidlo, ale hned potom praskla žárovka stolní lampičce. Vyřešila jsem to tedy tím, že jsem po večerech na posteli a svítím si noční lampičkou a přemýšlím o výměně sestřiné lampy za moji. V předsíni svítí světlo jen jedno, což ale nevadí, protože si můžeme posvítit na cestu světlem z přilehlých pokojů. Kdyby náhodou přestala fungovat světla na záchodě či v koupelně, kde jsou jen jedna, víme, kde máme baterku. Kdyby přestala fungovat baterka, zašly bychom pro svíčky. Kdyby nebyly svíčky, půjdeme spát. Všechno bez problémů, bez stresu a bez práce.
Na co je potřeba chlap?

5 komentářů: „Na co chlapa? Svítit si můžeme i baterkou

  1. jen abys při depilování nohou pod baterkou nebyla z výsledku poněkud překvapena 🙂 P.S. do většiny nebodových světel patice E27, bodovky E14 – jo a když vyšroubuješ starou žárovku/úsporku, tak na ní máš napsaný, co máš koupit 🙂

    To se mi líbí

  2. U nás je to podobné, v koupelně nesvítíme už asi rok a nikomu to nevadí (ne že, by jsme byly líné vyměnit žárovku, ona jen moc dlouho nesvítí a pak praskne, je to zbytečné a drahé). Druhá koupelna je nedodělaná a světlo neměla nikdy. V mém pokojj si svítím televizí a mobilem. Člověk si zvykne na vše.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.