Výtečné zakončení skvělého roku

2.1.2014 – 1:41
Tak si sedím na posteli, vedle sebe meduňkový čaj, dohlížím poslední videa na youtube, přemlouvám se k zaklapnutí počítače a předstírání spánku. Tu ale přemýšlím o předešlém večeru – silvestru. Před pár dny jsem chtěla napsat článek o tom, jak je silvestr hloupý, protože se od něj vždycky očekává strašně moc, ale většinou očekávání nesplní. Tento rok už jsem se ani neopovažovala čekat hvězdný večer a těšila jsem se na příjemně strávenou domácí party s kamarády ze základky a s ohňostrojem. Tak jsem o tom tedy nezávazně přemýšlela a zjistila jsem, že jsem si ten poslední večer roku 2013 hrozně moc užila, i když se naprosto lišil od mých představ.
Pak jsem začala přemýšlet dál. Dál do minulosti. A na co jsem nepřišla… číslo 2013 mi připadá úplně trapné a nelogické, takže jsem se na předešlý rok ani trochu netěšila. Jenže ho teď budu muset asi jmenovat nejlepším rokem za svých 20 let. I když jsem čas od času skuhrala, strašně jsem si ho užila, skoro všechno mi vyšlo, hodně jsem se toho naučila a to nejen ve školách, ale i v životě.
Začalo to tím, že jsem musela každou středu chodit na zkoušku z předtančení, které mě vždy nabilo energií aspoň na týden. Ve škole jsem si přestala dělat taháky, protože na předměty, které mě nebavily, jsem byla moc líná se učit – natož dělat tahák – a předměty, které mě bavily, jsem se chtěla naučit dobře. V matematice jsem našla jakési tajemné kouzlo. A celým svým srdcem jsem se chtěla dostat na VŠE a konečně jsem si byla jistá, čemu bych se chtěla věnovat v budoucnu.

Došlo mi, že co si člověk sám nezařídí, to nemá a že život by se měl žít a ne přežívat, takže jsem se stala hodně akční a rozhodla se dělat to, co mě baví. Klidně sama, ale raději s lidmi, které mám ráda. Také jsem zjistila, že těch lidí, které mám ráda je celkem hodně, a že oni mají rádi mě. V březnu přišel ten dlouho očekávaný ples, který považuju za jeden z nejhlubších a nejúžasnějších zážitků mého života. Dále to pokračovalo maturitou, kterou jsem úspěšně a moc hezky zvládla, zkouškama na VŠE a následným přijetím.

Pak jsem trávila čas s kamarády; pomáhala jsem při povodních a nechávala se zadržet německou policií, dokud jsem nepřijela na tábor, který se také extrémně dobře vyvedl. Dále týden v Praze a než jsem se nadála, jela jsem do Španělska, kde jsem strávila měsíc na pláži se skvělou rodinou. Ten čas doma, který následoval, byl plných skvělých zážitků od fóra 2000 po seznamovák VŠE. Během rozkoukávání na škole jsem si našla skvělou práci, která mě baví, kde můžu mluvit jinými jazyky, kde mám velmi dobrý plat a jsem spokojená v kolektivu. Na škole také všechno zatím v pořádku a dokonce mě to i baví.

K tomu jsem si začala silně uvědomovat, že se mám jako prase v žitě a že je strašně – šíleně – moc lidí, kteří jsou na tom milionkrát hůř. Ať už to jsou vzdálení obyvatelé válčících zemí anebo Pražáci, kteří bydlí byt od nás. tohle uvědomění značně ovlivnil fakt, že jsem pár těchto osob potkala a zjistila, že i přes to všechno, co se jim stalo nebo se jim pořád děje, normálně žijí, nevyužívají tu tragedii ve svůj prospěch, nemstí se na nikom a ani si moc nestěžují. Tak jsem se musela kouknout na sebe a říct si „Co mi vlastně chybí?!“.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří mi pomohli udělat tento rok tak skvělým (protože bez vás by to nešlo) a chtěla bych se omluvit za mé občasné nálady a stěžování si.

Přeju vám všem, ať je pro vás rok 2014 rokem, který se vám bude líbit. A o kterým budete smýšlet stejně tak jako já o roce předešlém.

7 komentářů: „Výtečné zakončení skvělého roku

  1. Jsem ráda, že konečně čtu nějaký pozitivní komentář k minulému roku, všichni si jen stěžují. Myslím, že platí "jaký si to uděláš, takový to máš". Kde pracuješ? Zní to skvěle.

    To se mi líbí

  2. Tolik pozitivních vět! A ještě k tomu v jednu ráno 2.ledna?! Tak si život nenech otrávit a radši matematicky nepočítej, kolik peněz chybí v rozpočtu 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.