Co čekat při návštěvě pohotovosti

WhatsApp Image 2018-08-24 at 22.12.49.jpgV nemocnici jsem byla už 2x. Soukromé kliniky s úplně vším, co si můžete přát, jsou tady na severu na každém pátém rohu. Jako pacient jsem si musela vytáhnout pořadové číslo a počkat, než na mě dojde řada. Poté jít k sestře, která se mě letmo zeptala, s čím přicházím, změřila mi přes svetr a triko tlak, dala mi něco plastového na prst, na ruku náramek se jménem, rodným číslem a čárkovým kódem. Zmateně jsem si šla zase sednout.

Za pár minut zavolali jméno a měla jsem jít k okýnku podepsat nějaký dokument a oznámit, jak budu platit. Pak jsem čekala než si mě zavolá doktor. Zmateně jsem pak šla chodbou a všem jsem říkala, že nevím, kam jít. Při první návštěvě si mě odchytl velmi mladý a véélmi pohledný doktor a zavedl si mě do ordinace. Tam se mě zeptal na více podrobné informace a když jsem nerozuměla, začal používat slovo „popo“ (ekvivalent bobku). Když začal mluvit o examen del popo, strašně jsem se vyděsila, že to bude dělat on. Naštěstí mě vyhodil a řekl, že mám zase čekat na svoje jméno a jít na vyšetření krve a popo. Tam mi pak dali nechutnou hydratační limonádu, odebrali krev, dali injekci do zadku a… a tak. Měla jsem čekat 2 hodiny na výsledky. To už jsem tam třeba 2,5 hodiny byla. Byla jsem tam sama, nerozuměla jsem vůbec, co se děje vzhledem k jejich strojové nemocniční mumlané španělštině, měla jsem příšerné křeče v břiše a měla šílený hlad. A nikdo mě neměl rád. Našla jsem si na mobilu supermarket a vydala se ven. Bohužel mě ochranka zastavila a řekla, že nesmím odejít. Zelená se slzami v očích jsem říkala, že mám strašný hlad. On mě poslal do nemocniční restaurace v budově.

Pak jsem se vrátila, střídavě spala a čekala. Když to bylo víc než 2 hodiny, šla jsem si stěžovat. A za chvíli už mě volali. Pohledný doktor si mě vzal do jiné místnosti, kde mi řekl, ať se posadím. To už on ale skoro odcházel a zase mě vyhazoval. Musela jsem ho při odchodu zachytit, abych se vůbec zeptala, jak mám léky brát nebo jako o co jde, protože on mi jen bleskově řekl, že mám v těle bakterie, že mám držet dietu a koupit si prášky. Asi mají benefity za to, když stihnou víc než 300 pacientů denně. Na podruhé byla doktorka mnohem sympatičtější a trpělivě odpovídala na mé dotazy.

Výsledek obrázku pro skeletonVětšinu léků, které mi naordinovali, včetně antibiotik jsem už měla. Koupila jsem si je tady v Kolumbii, kde jsou snad všechny léky dostupné bez předpisu. Předpis je na to, aby lidé léky nepoužívali, jak se jim zachce, a aby je nezneužívali. Tady se snad i antikoncepce dá sehnat bez předpisu. A víte, jak stát bojuje proti tomuto nešvaru automedikace bez kontroly a rad doktorů? Nedává k lékům příbalový leták. Ano, teď v době internetu, na kterém se dá najít všechno ve všech jazycích, Kolumbie takhle reguluje automedikaci. Tleskám.

Nakonec jsem ještě musela počkat naposledy na zavolání mého jména, abych zaplatila, a pak jsem dostala propustku a mohla jsem po jejím předložení opustit nemocniční vězení. Celé to trvalo více než 5 hodin.

Před pár dny jsem byla u doktora podruhé. Tentokrát jsem se cítila mnohem líp. Ale za ten měsíc co je mi „líp, ale ne dobře“ jsem ztratila 3 kg, což předpokládám, že byly všechny svaly, protože při sezení nebo nošení batohu mě bolí vyčuhující kosti. Nemám fyzičku a nemůžu jíst nic kolumbijského, protože všechno jídlo tady je smažené. Taky není nijak extra dobré, takže mi to zas tolik nevadí. Kdybych byla v Mexiku s jejich neuvěřitelně chutným jídlem a musela déle než měsíc držet dietu, tak už jsem dávno oběšená někde na soše panny Guadalupe.

Kolumbie mě nesnáší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.