Den 15 – První vycházka

Dnešek je naším prvních dnem, kdy můžeme ven. Já jsem to ráno oslavila suchým kašlem, který ale už nemám. Odpoledne jsem šla na první vycházku. Jednalo se o 2 bloky cesty k popelnici na plechovky a cestou zpátky do malého krámku pro drobnosti.

Před vyjitím jsem byla nervózní. Ani jsem nevěděla, co si vlastně vzít na sebe. Ale mobil ukazující 6 stupňů mi poradil, že asi není takové teplo, jako to přes okno vypadá. Nebylo.

Ty plechovky jsem měla ve velmi malém pytlíku, který byl plný až nahoru. Když jsem přecházela přes přechod, viděla jsem v dálce tramvaj a chtěla jsem si popoběhnout. To se úplně nepovedlo a po kolejích se s rámusem rozsypaly ty plechovky. Poodstoupila jsem, nechala jsem projet tramvaj, rozhlížela se, jestli mě nezabije auto a většinu plechovek posbírala. Cestou zpátky jsem našla ještě nějaké menší, tak ty už jsem hodila do normálního koše.

Na ulici jsem si prohlížela všechny ty smrtelníky, kteří tam chodili. Viděla jsem asi 4, kteří měli roušku sundanou a kouřili. Takže z šíření koronaviru od teď budu vinit hlavně kuřáky. Taky jsem viděla 2 stařičký lidi. Kdybych byla už hodně stará, nevím, jestli bych zůstala doma, nebo bych se snažila užívat si poslední kousky svého života na procházce.

Abychom podpořili menší pivovary, objednali jsme si domů piva. Když k nám dnes dorazily, zjistili jsme, že je musíme zaplatit a kromě sedmi dvacetikorun, které jsem minulý týden skládala podle špinavosti a potom podle roku vydání, a stravenek nemáme vůbec žádnou hotovost. Pán byl ale moc hodný a řekl, že mu to můžeme zaplatit převodem na účet. Díky tomu, že mě Ježíš vyrušoval tím, že mi olizoval vlasy a ruce (podle vzoru naší kočky), protože chtěl, abych už šla obědvat, poslala jsem pánovi 3 koruny a 12 haléřů. Na druhý pokus už se i povedlo mu poslat částku správnou.

Shrnutí právě uplynulých dvou týdnů v karanténě:

  • Žít bez podprsenky je super.
  • Mýt si vlasy jednou za týden je míň super, ale dá se to.
  • Kočky nás akceptují
  • S Ježíšem se akceptujeme
  • Spánek je super
  • Online party nejsou tak super, protože se vše seká, ale zase nemusím mít podprsenku

PS: Na obrázku za těmi pivy můžete vidět ještě velké množství ovoce, které nám pořád zbývá sníst.

PS2: Kdo by chtěl bazalku, nebojte se mi napsat!

fotka.PNG

Předchozí články: Karanténa – Den 0 Ξ Karanténa – Den 1 Ξ Karanténa – Den 2 Ξ Karanténa – Den 3 Ξ Karanténa – Den 4 Ξ Karanténa – Den 6 Ξ Karanténa – Den 7 Ξ Karanténa – den 8 Ξ Karanténa – den 9 Ξ Karanténa – den 10 Ξ Karanténa – Den 12 Ξ Karenténa – Den 13 Ξ Karanténa – Den 14

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.