Den 19 – 24 hodin mimo náš byt

Strávila jsem 24 hodin mimo našich 45 m², abych dělala zábavu matce, která teď bude 2 týdny sama doma. Po tolika úplně stejných dní ve stejném prostředí se stejnými kočkami a stejným Ježíšem jsem měla jet autem, pak být v jiném bytě a interaktovat s dvěma jinými osobami. I když mi ty osoby byly dost blízké, necítila jsem se tak dobře a normálně jako jindy, když se s nimi vidím.

V den odjezdu jsem si povídala s kamarádkou, která mi říkala, že už si doma krásně zvykli a nedokážou si představit, jak zase budou každý den chodit do práce a dělat další věci venku. Já to mám dost stejně. A myslím, že kdyby se teď všechno vrátilo úplně do normálu, byly bychom z toho všichni vedle a interakce s dalšími osobami by nebyly tak snadné jako byly před tím.

Všichni, kteří teď nechodíme do práce, si budeme zase zvyknout na ten shon, na běhání na metro, na podávání si ruky s lidmi (i když dost doufám, že bez toho se ještě několik měsíců obejdeme), vypadání dobře (silonky, podpatky a make-up?) atd. Ty první týdny budou jako byste se vrátili z dovolené: stres, strach, hodně práce a změn, otupení a únava. Akorát že takto nebude vypadat jen jeden člověk, ale všichni.

Tuhle jsem koukala do své skříně na těch milion kusů oblečení na ven, které jsem už měsíc nevytáhla, kroutila jsem hlavou a nechápala, jak to pro mě mohlo být tak důležité. Teď je to úplně k ničemu. Všimli jste si na začátku té krize, jak rychle se můžou změnit priority? Nikdy jsem na sobě takový rozdíl nepocítila jako ten den, kdy jsem byla u mámy doma, všechno se zavíralo (i hranice) a já nevěděla, jestli se mi stihne vrátit Ježíš nebo ne. Myslela jsem na lidi, které mám ráda. Na nic jiného. Protože nic není tak důležité.

K čemu mi je to, co si o mně ostatní myslí? K čemu je mi uznání někoho, koho ani nemám ráda? Důležité je si ten kousek života, co máme, užít, k čemuž nemusím mít vilu s bazénem. Důležité je prožít ten život s lidmi, které máte rádi. Se kterými jste rádi, které třeba obdivujete a kteří vás nabíjí pozitivní energií. Pokud máte tohle, máte kde bydlet a nehrozí vám v příštích dvou měsících umření hlady, tak máte všechno, co potřebujete.

mis seres queridos.png

Předchozí články: Karanténa – Den 0 Ξ Karanténa – Den 1 Ξ Karanténa – Den 2 Ξ Karanténa – Den 3 Ξ Karanténa – Den 4 Ξ Karanténa – Den 6 Ξ Karanténa – Den 7 Ξ Karanténa – den 8 Ξ Karanténa – den 9 Ξ Karanténa – den 10 Ξ Karanténa – Den 12 Ξ Karenténa – Den 13 Ξ Karanténa – Den 14 Ξ Den 15 – První vycházka

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.