Nevysvětlitelné zkraty v mozku

Facebooky, instagramy a tak dále už pár let slouží hlavně chlubení a snižování si sebevědomí. Já se proti tomu snažím bojovat občasnými články ze života, abyste věděli, že nikdo není dokonalý, všichni jsme idioti a že to s vámi není tak úplně hrozné.

brainVzhledem k tomu, že bydlíme s Ježíškem v bytě, nemáme zahradu ani místo poblíž bez lidí, po dvou měsících v korona-bytě jsme si řekli, že vyjedeme někam pryč. Hotely stále nefungují, tak jsem zvolila apartmán na airbnb. Moc jsem chtěla do Poděbrad; jsou blízko, jsou malý a jsou hezký. Napsala jsem ženě z apartmánu, že bychom moc chtěli poznat Poděbrady a vypadnout z Prahy a za týden jsme nasedali do vlaku Českých drah.

Protože to bylo blízko (tedy levné) a já se štítím korovirových lidí, rozhodla jsem se snad poprvé v životě pro první třídu. Ukázalo se to jako špatný nápad. Ta samá idea napadla i všechny ostatní, takže první třída plná a ostatní (i kupéčka) prázdná.

Snažila jsem se na to nemyslet a kochala jsem se domečky kolem trati, které mají zahradu a jsou blízko Prahy a přemýšlela nad tím, že by mě před pěti lety nenapadlo v některým z nich bydlet. Teď – posíleno koronou – už ano.

Dojeli jsme do Poděbrad, vystoupili a já nažhavila mapy. Dvanáct hodin pěšky. Proč mi to zase nefunguje. Nesnáším to. Debilní mobil. Debilní mapy. Bože. Aspoň je hezky. Tak ještě jednou: 12 hodin pěšky.

„Ježíši, koukni se taky, já na to nemám nervy.“ a sedla jsem si na lavičku. Najednou mě napadlo, jestli jsem si nespletla města. Ano. Naše ubytování bylo v Pardubicích. My byli v Poděbradech.

Všude – VŠUDE – na airbnb stránce bylo napsané Pardubice. Taky jsem se před tím koukala na památky v PARDUBICÍCH, co budeme moct vidět a bylo mi jen TROCHU divný, že tam není třeba kolonáda. Co je nejbizarnější ale, že jsem ženě z airbnb psala „Kolem 14:00 budeme vystupovat na Pardubickém nádraží“, i když jsem celou dobu jela do Poděbrad.

Mám obrovské štěstí, že mě Ježíš nebije ani na mě neřve. Jen se mi směje. Šel si koupit něco k jídlu a zbytek cesty už zařizoval on. Pardubice jsou naštěstí docela blízko Poděbrad, ale žádný přímý vlak tam nejede, takže jsme se museli nejdřív dostat do Kolína.

Ježíš koupil lístky na oba ty vlaky a nasedli jsme do prvního. Ježíš podává lístek a průvodčí je to nějaký divný. Nakonec zjistí, že jsme koupili lístky s Českýma dráhama, ale sedíme v Arriva.

„Jede to proboha aspoň do Kolína?“, zeptala jsem se. Jelo. Takže Ježíš koupil ještě jeden pár lístků zatímco já jsem rezignovaným výrazem koukala z okna. Cestu Kolín – Pardubice už jsme zvládli bez problému.

Fakt by mě strašně zajímalo, jak ten můj mozek funguje a jak může dělat takové zkraty.

idior

Jedna z nejzajímavějších věcí během našeho víkendu byla televize. Zaujmuly nás například devadesátky na Óčku, během kterých jsme komentovali postavy zpěvaček, které neměly žádné tvary (model tyč) a já jsem byla fakt ráda, že teď taková doba není a já ze svého mega zadku nemusím mít mindrák. Fakt doufám, že se to dlouho nezmění.

Cestu zpátky jsme zvládli o trochu líp. Poučeni cestou tam jsme nekupovali lístky do první třídy. Tento vlak byl ale úplně plný (prošli jsme ho dva krát) a všude byli toxičtí lidé s polosundanými poslintanými rouškami.

Za co se ale musíme pochválit, je souboj s deštěm. Čtyřicet minut chůze na nádraží v suchu a jen co jsme došli, začal šílený slejvák. Teď mě to trochu mrzí, protože by to byla dobrá tečka za tímto článkem.

Budu ráda – MOC RÁDA – když mi napíšete/řeknete, že se vám taky něco podobného někdy stalo, abych se necítila jako úplně hotentot.

1 komentář: „Nevysvětlitelné zkraty v mozku

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.